Početna » Blog » Gde baciti stari nameštaj

Sadržaj članka

Gde baciti stari nameštaj


Šta raditi sa starim nameštajem? Kako se rešiti starog nameštaja i da li ga baciti?

Stari nameštaj nisu samo predmeti za domaćinstvo koji su izgubili svoju prvobitnu privlačnost. Može biti nosilac istorije, sećanja, pa čak i emocija.

Umesto da odmah odlučite šta da radite sa njim, vredi razmisliti o mogućnostima koje može da ponudi.

Gradska Čistoča odnošenje starog nameštaja

U svim gradovima Srbije je zabranjeno neovlašćeno bacanje starog nameštaja u kontejnere za smeće i organizovanje spontanih deponija. Za ovu namenu postoji JKP „Gradska Čistoča“, koje obezbeđuje besplatan odnošenje kabastog otpada jednom mesečno prve subote u mesecu. Stanovnicima grada se za ovu uslugu naplaćuje mesečna naknada preko drugih komunalija.

Fizičkim licima usluga se pruža besplatno samo jednom mesečno. Pravna lica plaćaju uslugu po konkurentnim cenama. Cena se utvrđuje po kubnom metru uklonjenog otpada i zavisi od broja utrošenih sati.

Da biste to uradili, u određenim danima, stari nameštaj se može ostaviti pored kontejnera za kabasti otpad. Otpad se mora pakovati ispred kontejnera. Ukoliko želite da ostavite svoj nameštaj u blizini kuće ili čak na ulaznim vratima, molimo vas da unapred obavestite JKP Gradske čistoće telefonom, navodeći određenu adresu.

Ali ostalim danima stari nameštaj se može ukloniti preko Gradske čistoće uz dodatnu naknadu. Da biste to uradili, potrebno je da odnesete sopstveni otpad i predate ga JKP Gradska Čistoča u opštini u kojoj živite. Otvoreni su radnim danima od 8:00 do 13:00. U ovom slučaju, najverovatnije će vam trebati kamion i eventualno druge profesionalne usluge za isporuku velikog tereta.

Pored odnošenja starog nameštaja, JKP „Gradska čistoća“ vrši i besplatno odnošenje bilo kakvog krupnog elektronskog ili građevinskog smeća, kao i automobilskog otpada. Pored toga, pružaju pomoć u prikupljanju reciklažnog materijala i servisiranju legalnih gradskih deponija.

Telefoni  «Gradska čistoća» u Beogradu.

Šta još možete učiniti sa starim nameštajem

Umesto da žurite da bacite stari nameštaj, treba pažljivo razmotriti sve moguće opcije za njegovu upotrebu. Ponekad se u starim objektima kriju nove ideje i mogućnosti.

Prodaja ili doniranje starog nameštaja

Gde izbaciti stari nameštaj?

Ako se nameštaj više ne može obnoviti, možda bi bilo vredno razmisliti o opcijama za njegovo prenošenje. Mnoge dobrotvorne organizacije prihvataju donacije starog nameštaja. Ne samo da će ovo pomoći onima kojima je potrebna podrška, već će vam takođe omogućiti da se rešite stvari za dobrobit društva.

Ne zaboravite na mogućnost prodaje. Platforme za preprodaju postaju sve popularnije, a vaš stari nameštaj može naći novog vlasnika. Ne samo da će ovo osloboditi prostor u vašem domu, već će vam pružiti i malu finansijsku korist.

Reparacija starog nameštaja

Pre nego što bacite stari nameštaj, vredi proceniti njegovo stanje. Ponekad je potrebna samo mala popravka ili ažuriranje da se vrati u život. Pretapaciranje sofe ili farbanje stola ne samo da može promeniti izgled predmeta, već mu može dodati i ličnost. Ovo je odličan način da napravite jedinstven enterijer koji će odražavati vaš stil i ukus.

Ako odlučite da sami popravite nameštaj, potrebno je da sledite ove savete:

Pre svega, morate pažljivo pregledati nameštaj da biste utvrdili koji će posao biti potreban. To može uključivati zamenu hardvera, popravku oštećenja, brušenje ili farbanje.

Ako je potrebno, nameštaj se rastavlja za temeljniji rad. Ovo vam omogućava da dođete do teško dostupnih mesta i izvršite sve neophodne popravke.

U fazi popravke, svi nedostaci se eliminišu – oštećeni delovi se zamenjuju, priključci su ojačani, a površina je polirana.

Nakon što je popravka završena, nameštaj je prekriven lakom, bojom ili uljem. Ovo ne samo da će mu dati novi izgled, već ga i zaštititi od oštećenja.

Nakon što su svi radovi završeni, nameštaj se sklapa i postavlja na svoje mesto.

Restauracija starog nameštaja

Ako ste kreativna osoba, stari nameštaj se može koristiti kao materijal za stvaranje nečeg novog. Od nepotrebne stolice možete napraviti originalnu policu, a od stare komode elegantan ormarić za cipele. Vaša mašta i kreativnost mogu nepotrebne stvari pretvoriti u prava umetnička dela.

Izrada novih stvari od starog nameštaja je fascinantan proces koji vam omogućava da pokažete kreativnost i kreirate jedinstvene unutrašnje predmete svojim rukama.

Primeri preuređenja starog nameštaja:

1.Stara komoda se pretvara u vinski bar

Ako imate staru komodu koja je odavno izgubila na važnosti, pretvorite je u moderan ormarić za vino. Da biste to uradili, samo uklonite nekoliko fioka, obojite ih u željenu boju i postavite police za skladištenje boca vina. Gornji deo komode može se koristiti kao sto, gde se naočare i drugi dodaci mogu udobno postaviti.

Šta će vam trebati: treba boja, četke, mašina za brušenje, šarke za vrata, staklene police.

2. Dečija kuhinja iz starog ormana

Kuhinja za igračke je odlična aktivnost za decu koja pomaže u razvoju njihove mašte i društvenih veština. Umesto da kupite gotov model, možete sami da transformišete stari ormarić u svetao i funkcionalan prostor za igru. Očistite površinu ormarića od prašine i prljavštine. Ako je lakiran ili obojen, izbrusite ga dok ne postane glatko. Ovo će obezbediti bolje prianjanje na novoj površini. Izaberite svetle boje koje će vaše dete voleti. Nanesite boju u ravnomernom sloju, ostavite da se osuši, a zatim nanesite drugi sloj za ravnomernu pokrivenost. Zamenite stare olovke novim, svetlim i atraktivnim. Dodajte sve dekorativne elemente.

Šta će vam trebati: treba alati za ugradnju (šrafciger, šrafciger, bušilica), boja ili lak, brusni papir, ukrasne ručke i okovi, police i kuke.

3. Pouf napravljen od starih stolica

Dve ili tri stare stolice mogu se kombinovati u jedan udoban otoman. Odrežite noge, spojite sedišta i pokrijte ih tkaninom. Rezultat je udoban i originalan komad nameštaja koji će se savršeno uklopiti u dnevnu ili spavaću sobu.

Šta će vam trebati: treba tkanina, penasta guma, lepak, heftalica, testera za metal.

Prenamena starog nameštaja je odličan način da ažurirate unutrašnjost vašeg doma dok istovremeno pokazujete svoju maštu i kreativnost. Ne plašite se eksperimentisanja i kreiranja novih stvari od onih predmeta koji su vam se činili nepotrebnim. Možda će oni postati glavni akcenti vašeg novog dizajna!

Kako organizovati odnošenje starog nameštaja

Organizovanje odnošenja starog nameštaja može biti zastrašujući zadatak, posebno ako želite da ga se rešite profesionalno i bez problem. Evo nekoliko koraka koji će vam pomoći da efikasno organizujete ovaj proces:

Procenite obim posla

Pre nego što počnete da tražite kompaniju za transport nameštaja, procenite obim posla. Ovo uključuje broj komada nameštaja, njihove dimenzije i težinu. Uzmite u obzir i spratnost zgrade, prisustvo lifta i druge karakteristike vaše kuće ili stana.

Izbor transportne kompanije

Izaberite profesionalnu transportnu kompaniju specijalizovanu za transport velikih tereta. Obratite pažnju na sledeće aspekte:

  • Veličina transporta: Uverite se da kompanija ima pravo vozilo za odnošenje vašeg nameštaja.
  • Iskustvo i reputacija: Pročitajte recenzije o kompaniji da biste bili sigurni da je pouzdana.
  • Cena usluga: Uporedite cene od nekoliko kompanija i proverite da li su usluge utovara i istovara uključene u cenu.
  • Dodatne usluge: Neke kompanije nude demontažu, pakovanje i skladištenje nameštaja. Ako su vam potrebne ove usluge, uverite se da su dostupne.

Pripremite se za transport

Pre utovara nameštaja u automobil, pripremite ga za transport:

  • Uklonite velike komade nameštaja kao što su ormari i kreveti.
  • Spakujte male predmete u kutije i označite ih.
  • Pripremite prolaze i stepenice za lakši transport.

Utovar i transport

Na dan transporta proverite da li je sve spremno za utovar. Radnici transportne kompanije moraju pažljivo utovariti nameštaj u vozilo i obezbediti ga kako bi izbegli oštećenje tokom kretanja.

Učitajte i instalirajte

Nakon isporuke nameštaja na novu lokaciju, zaposleni u kompaniji mogu pomoći u istovaru i montaži nameštaja. Uverite se da svi predmeti stignu zdravi i zdravi.

Dodatni saveti

  • Planirajte odnošenje unapred kako biste imali vremena da pregovarate sa kompanijom i pripremite sve što vam je potrebno.
  • Napravite listu svih predmeta nameštaja i proverite je nakon što se transport završi.
  • Razgovarajte o mogućim dodatnim troškovima sa brodarskom kompanijom kako biste izbegli iznenađenja.

Prateći ove korake, možete uspešno organizovati odnošenje svog starog nameštaja i izbeći nepotreban stres.

Zaključak

Na osnovu dobijenih informacija, možemo zaključiti da je za odlaganje starog nameštaja najprikladnije i najisplativije koristiti usluge besplatnog odnošenja JKP „Gradska Čistota“. Jedina mana ove usluge je ograničen broj dana kada možete besplatno da iskoristite njihovu ponudu. Međutim, imajte na umu da im svoje smeće možete odneti svakog dana sami ili koristeći usluge privatne transportne kompanije uz naknadu.

Istovremeno, ako ste izgubili želju da svoj stari nameštaj bacite na deponiju ili ste prodali svoj stari nameštaj na nekom veb sajtu na Internetu, moraćete da razmislite o svim opcijama za isporuku svojih nepotrebnih stvari na novu mesto. Da biste to uradili, adekvatno procenite svoje mogućnosti, jer odnosenje velikog tereta zahteva mnogo truda, vremena i često specijalnih vozila.

Profesionalni nosači tereta već imaju svu neophodnu opremu i iskustvo, što značajno ubrzava proces odnošenja.

Na primer, „Trans Auto Logistiks“ pruža usluge iskusnih selidbenih vozila koji znaju kako da pažljivo prenesu teške predmete kroz uska vrata i stepenice. Kod nas možete naručiti i dodatne usluge, kao što je demontaža ili montaža vašeg nameštaja.

Neke kompanije takođe mogu ponuditi pakovanje, skladištenje, pa čak i čišćenje nakon nakon odnošenja neželjenih predmeta. Ovo će vam omogućiti da se fokusirate na druge važne stvari.

Kontaktirajte nas – tvoj tim „Trans Auto Logistiks“.


Korisnim linkovi

«Gradska čistoća»

«TransAutoLogistiks»

«KupujemProdajem»

«Radionica»

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *